آخرین بروز رسانی وب سایت دوشنبه, 04 مرداد 1400      ساعت:

آگهی های ویژه

 
 

بهترین مکان و اندازه فرش برای هر اتاق خانه

 
 

بهترین مکان و اندازه فرش برای هر اتاق خانه

بیشتر اتاق‌ها به فرش احتیاج دارند. اتاق بدون فرش چندان زیبا به نظر نمی‌رسد و انگار که چیزی کم داشته باشد. فرش به فضا روح و جان می‌بخشد و اگر کیفیت و بافت خوبی داشته باشد حس لوکس بودن به اتاق می‌دهد. رنگ، طرح و نقش فرش به اتاق شخصیت، حس امنیت و راحتی می‌بخشد.

بهترین مکان و اندازه فرش برای اتاق نشیمن


اتاق نشیمن

قبل از انتخاب فرش باید هدف خود را مشخص کنید. آیا دوست دارید فرش مرکز و کانون توجه باشد یا دوست دارید بخشی از طراحی داخلی اتاق باشد؟ اگر دوست دارید اتاق را به بخش‌های مختلف تفکیک کنید انداختن چند فرش کوچک به زیبای این کار انجام می‌دهند.
برای این که فضای اتاق آرامش‌بخش، صمیمانه و لوکس‌تر به نظر برسد سعی کنید اندازه فرش آنقدر بزرگ باشد که پایه‌های جلویی مبل رو آن قرار گیرد.

بهترین مکان و اندازه فرش برای اتاق نشیمن
 
فرش کوچک اگر در جای نا مناسب گذاشته شود مثل وصله ناجور می‌شود. بهترین راه‌حل انداختن فرش بین مبل و صندلی‌ها است. در این حالت باید طول و عرض فرش کمی از مبلمان بیشتر باشد و نزدیک به آن‌ها چیده شده باشد.

بهترین مکان و اندازه فرش برای اتاق نشیمن
 

اگر می‌خواهید اتاق یکدست و یکپارچه باشد اندازه فرش را بزرگ انتخاب کنید طوری کل مبلمان به جز بوفه و کنسول روی فرش قرار گیرد.

بهترین مکان و اندازه فرش برای اتاق نشیمن
 
 

اتاق ناهار خوری

برای اتاق ناهار خوری قسمت بیشتر فرش زیر میز وصندلی قرار می‌گیرد که بافت، رنگ و طرح فرش کمتر دیده می‌شود. در حالت ایده‌آل اندازه فرش و میز ناهارخوری باید با هم متانسب باشند طوری که وقتی صندلی را برای نشستن از پشت میز خارج می‌کنید باز هم پایه‌های عقبی صندلی روی فرش باشد. حداقل فاصله بین صندلی و لبه فرش باید حدود 75 سانتی متر که در نتیجه بهترین فاصله بین لبه فرش و میز حدود 1.5 متر از هر طرف باید باشد. فراموش نکنید چون میز در مرکز فرش قرار می‌گیرد ، نقش و طرح حاشیه فرش است که بیشتر دیده می‌شود. پس در انتخاب فرش زیر میز ناهارخوری به طرح حاشیه فرش بیشتر اهمیت دهید.

بهترین مکان و اندازه فرش برای اتاق ناهار خوری
 

اتاق خواب

برای اتاق خواب بهتری جای مبل زیر تخت است که وقتی از تخت بیرون می‌آیید تا پاهایتان به جای کفپوش، روی فرش گرم و نرم قرار گیرد. البته میز کنار مبلی، نباید روی فرش قرار گیرد. یک گزینه دیگر این است که در دو طرف تخت فرش کوچک بیندازید.

بهترین مکان و اندازه فرش برای اتاق خواب


بهترین مکان و اندازه فرش برای اتاق خواب

تمامی حقوق این وب سایت برای مسکن بزرگ گلها محفوظ می باشد.

طراحی سایت طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار طراحی سایت