آخرین بروز رسانی وب سایت دوشنبه, 04 مرداد 1400      ساعت:

آگهی های ویژه

 
 

8 اشتباه رایج هنگام انتخاب رنگ دیوار

8 اشتباه رایج هنگام انتخاب رنگ دیوار

رنگ کردن دیوار هر فضایی را می‌تواند به شدت تغییر دهد گاهی نتیجه این تغییر خوب است و گاهی بد، انجام یک سری از اشتباهات باعث می‌شود به نتیجه دلخواه نرسید. در این مطلب اشتباهاتی را در مورد انتخاب رنگ دیوار میخوانید که با دوری کردن از آن‌ها انتخاب بهتری خواهید داشت.


اشتباهات رایج هنگام انتخاب رنگ دیوار
 

فراموش کردن میزان نور اتاق

بیشتر مردم فکر می‌کنند برای ایجاد تغییر زیاد در فضا باید از رنگ‌های نسبتا تیره استفاده کنند، اما این نکته را در نظر نمی‌گیرند که اگر اتاق نورگیر نباشد و نور طبیعی کافی دریافت نکند، رنگ تیره فقط فضای اتاق را بسته و دلگیر نشان می‌دهد.
 
اهمیت میزان نور اتاق در انتخاب رنگ دیوار
 

انتخاب رنگ‌های خیلی تند

مردم اغلب تمایل دارند از رنگ‌های شادی که در مجلات می‌بینند در خانه خود استفاده کنند، با این حال در پایان کار نتیجه آن چیزی نیست که می‌خواهند، مخصوصا در فضاهای کوچک. اگر فضا نور خوبی ندارد و دلباز نیست استفاده از رنگ‌های تند و جیغ فقط فضا را کوچک نشان می‌دهد.

اشتباهات رایج هنگام انتخاب رنگ دیوار
 
اشتباه دیگر این است که برای این که ببینید رنگ مورد نظر روی دیوار چه طور به نظر می‌رسد قسمت باریکی از دیوار رنگ کنید و آن را مبنای تصمیم‌گیری قرار دهید. در واقع برای این که بدانید رنگ روی دیوار چه طور دیده می‌شود باید یک نوار پهن از دیوار را رنگ کنید و آن را در نور طبیعی و همین طور وقتی که سایه روی آن افتاده ببینید تا مطمئن شوید رنگ همان طور است که می‌خواهید.

اشتباهات رایج هنگام انتخاب رنگ دیوار
 

یک دست و یک رنگ کردن همه چیز

یک دست کردن رنگ دیوار با وسایل و مبلمان اتاق را خسته‌کننده نشان می‌دهد. با این کار حتی اگر زیباترین رنگ را هم به دیوار بزنید، آنقدر همه چیز یک دست و یکنواخت می‌شود که زیبایی رنگ به چشم نمی‌آید. اگر باز هم دوست دارید رنگ دیوار و مبلمان یکی باشد، طیف روشن‌تر ویا تیره‌تر را برای دیوار انتخاب کنید.

اشتباهات رایج هنگام انتخاب رنگ دیوار
 

فراموش کردن سایه‌ها

در انتخاب رنگ باید به میزان نور اتاق توجه کرد، اگر سایه زیادی در اتاق می‌افتد باید رنگ‌های روشن‌تر را انتخاب کنید.

اشتباهات رایج هنگام انتخاب رنگ دیوار
 

توجه نکردن به رنگ کف اتاق

رنگ کف اتاق تأثیر زیادی بر نوع دیده شدن رنگ دیوار می‌گذارد. کف اتاق چه سنگ و چه سرامیک باشد و یا پارکت با طیف‌های مختلفی از رنگ قهوه‌ای حتما باید بین رنگ دیوار و کف اتاق هارمونی وجود داشته باشد.
 
اشتباهات رایج هنگام انتخاب رنگ دیوار
 

جدا کردن فضا با استفاده از دو رنگ متضاد

استفاده از رنگ‌های متضاد برای جدا کردن دو فضای کنار هم هیچ زیبایی ندارد. بیشتر متخصصان یا تمام دیوار را یکدست می‌کنند و یا با یک رنگ ملایم‌تر که تضاد زیادی با رنگ اول ندارد فضا را از هم تفکیک می‌کنند.

اشتباهات رایج هنگام انتخاب رنگ دیوار
 

پیروی از مد

ایده و الهام گرفتن از رنگ‌هایی که مد شده‌اند خیلی خوب است اما نباید آن‌ها در اولویت قرار دهید. هرگز رنگی که مد شده را به رنگ مورد علاقه خود ترجیح ندهید که با گذشت زمان پشیمان خواهید شد. اگر رنگ طوسی شما را افسرده می‌کند دلیلی ندارد چون این رنگ مد شده است دیوار را طوسی کنید. رنگ دیوار مثل لیوان چایی نیست که هر لحظه آن را عوض کنید.

اشتباهات رایج هنگام انتخاب رنگ دیوار

تمامی حقوق این وب سایت برای مسکن بزرگ گلها محفوظ می باشد.

طراحی سایت طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار طراحی سایت